Złe nawyki psa

Jednym z dosyć często pojawiających się problemów, jakim muszą stawić czoła właściciele psów jest problem pogryzionych butów i kapci. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest chowanie obuwia, ale o tym często się zapomina przez zwyczajne roztargnienie.

Wiele osób daje swemu pupilowi do zabawy jakieś stare buty, ale to zły pomysł – pies nie wie czy but jest nowy, czy też stary, nie potrafi tego odróżnić, więc potraktuje to jako przyzwolenie i wobec innych butów postąpi tak samo, jak wobec swojej zabawki. Psa takich zachowań trzeba oduczyć, a zrobić można to poprzez odpowiednie ukaranie go – ale tylko wtedy, gdy zostanie przyłapany na gorącym uczynku, nigdy po fakcie. Można przy tej okazji zastosować elektryczne obroże treningowe. Pies szybko się wtedy nauczy, że jeśli złapie zębami za but, spotka go ze strony obroży coś nieprzyjemnego.

Kiedy już to sobie zakoduje w głowie, wówczas wystarczy mu zakładać atrapę, kiedy ma zostać w domu sam. To powinno w zupełności załatwić sprawę.

Zostaw komentarz