Zaawansowany trening z obrożą elektroniczną

Tresura psów zdecydowanie nie należy do najprostszych zajęć, więc każdy z nas broni się przed nią jak może. Niektórzy wolą zatrudnić specjalistę, bo nauczenie psa pewnych czynności wydaje im się po prostu niemożliwe. Tymczasem z pomocą przychodzi nam rozwinięta technologia, dzięki której możemy nabyć np. obroże antyszczekowe. To jedna z propozycji firm, które zajmują się produkcją artykułów ułatwiających tresurę psa. Obroża taka występuje w kilku wariantach. Jeden opiera się na wydzielaniu zapachu, który ma za zadanie podrażnić psie nozdrza i pokazać czworonogowi, że jego obecne zachowanie nie należy do właściwych i powinien go unikać. Inny działa na zasadzie emitowanie dźwięku, który jest całkowicie obojętny dla człowieka, natomiast działa drażniąco na psi słuch. To także ma pokazać psu, że za szczekanie i wycie bez powodu czeka go jakieś nieprzyjemne doznanie.

Zaawansowany trening z obrożą elektronicznąTrzeba pamiętać, że żadne z działań opartych na nowych technologiach nie polega na zadawaniu zwierzęciu bólu. Dbają o to specjalne organizacje, które udzielają firmom certyfikatów na sprzedaż określonych modeli. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy przed dokonaniem zakupu sprawdzili, czy na opakowaniu widnieje symbol oznaczający posiadanie przez produkt certyfikatu CE oraz ECMA. Wtedy możemy mieć pewność, że podczas stosowania urządzenia naszemu psu nic złego się nie stanie. Bardzo istotne jest także dobranie produktu odpowiednio do warunków zdrowotnych naszego czworonożnego pupila. Jeśli psiak cierpi na schorzenia związane z układem krążenia, nie możemy skorzystać w tym przypadku z obroży, których działanie opiera się na emisji impulsu elektrycznego. Może to bowiem zagrozić życiu naszego ulubieńca.

Ponadto zwróćmy uwagę na usposobienie psiaka. Jeśli jest strachliwy i określone hałasy czy też nagłe zdarzenia wywołują u niego autentyczny strach i panikę, nie powinniśmy skupiać się na obrożach z impulsami elektrycznymi. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie tutaj właśnie obroża zapachowa lub urządzenie emitujące słyszalne jedynie dla psa dźwięki. Pamiętajmy, że tresura nie ma opierać się na katowaniu zwierzęcia, ale na stosowaniu środków odpowiednich do jego rozmiarów, wieku oraz stanu zdrowia. Warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiedni wynalazek techniki, pomagający wyszkolić naszego psa na posłusznego towarzysza.

Zostaw komentarz