Trening psa z obrożą elektroniczną

Psy w zależności od wieku mają swe upodobania, nawyki, którym trudno przeciwdziałać, co nie oznacza, iż nie można ich się pozbyć. Istnieje wiele różnych sposobów na odpowiednią tresurę psa, po której nie będzie on atakował przechodniów, będzie słuchał poleceń, nie będzie ujadał w nocy. Z pewnością każdy nowy właściciel psa szuka złotego środka, który pozwoli mu szybko wytresować psa. Tutaj można polecić różnego rodzaju obroże elektroniczne. Śmiało również można rzec, iż ich wykorzystanie znacznie skraca czas treningu. Przykładem tegoż produktu jest obroża elektryczna do tresury psa 350M od producenta PetSafe. Ta elektroniczna obroża treningowa z powodzeniem może być wykorzystywana u psów ważących 3,6-18 kg, czyli krótko mówiąc powinni z niej korzystać właściciele ras średnich i mniejszych.

Obroża elektroniczna i piesNowy ergonomiczny kształt obroży przyczynił się do polepszenia jego współgrania z ciałem psa. Obroża lepiej przylega do ciała naszego czworonoga. Ten model działa w zasięgu do 350 metrów, jednakże producent zastrzega, iż w swej ofercie posiada model o większym zasięgu. Na pewno doświadczony hodowca wie, iż tego typu akcesorium powinno mieć jak największy zasięg, gdyż psy, zwłaszcza te typowo niesforne, które lubią się wybiegać, rozładować nadmiar energii, działają na dużych połaciach przestrzeni. Zarówno pilot, jak i obroża elektryczna są zasilane za pośrednictwem akumulatorków, które po wyczerpaniu możesz naładować. W przypadku tego modelu nie jesteś już uzależniony od korzystania z baterii, które szybko się rozładowują.

Pilot posiada oprócz funkcji regulacji poziomów impulsów także funkcję ostrzegania dźwiękowego. Parametry pracy obu urządzeń są ukazywane na wyświetlaczu LCD. Jeśli zwykły impuls zawiedzie warto skorzystać z funkcji Booster, która potęguje podstawowy impuls. Najlepiej jest jej używać w sytuacjach awaryjnych, bez wyjścia. Ładowanie obroży, a także pilota nie zajmuje więcej niż 3-5 godzin. Ponadto warto zaznaczyć, iż pilot z serii Trainer może obsługiwać dwie obroże jednocześnie. Każdy właściciel psa powinien zabezpieczyć się w możliwie jak najbardziej pomocne urządzenia. Spraw, aby opieka nad psem była miła i przyjemna. Z pewnością lekka i komfortowa obroża elektryczna nie będzie przeszkadzać psu, a Tobie pomoże zapanować nad nim.

Zostaw komentarz