Sposób na ucieczki psa i kota z posesji

Psy i koty znane są ze swojej ciekawskiej natury.  Pomimo wielkiego ogrodu i swobody poruszania się ograniczonej tylko daleko znajdującym się ogrodzeniem zwierzęta wolą znajdować się po jego drugiej stronie. Wiosna i jesień to szczególny okres dla właścicieli psów, kiedy to zwodzone instynktem psy wyruszają na poszukiwania swojej drugiej połówki. Bardzo łatwo wtedy o nieszczęście albowiem pies nie rozumie jakim niebezpieczeństwem dla niego jest poruszanie się po ruchliwej drodze. Dla wielu pupili ogrodzenie czy brama nie stanowi żadnej przeszkody.

Szkolenie z elektrycznym pastuchem dla psaZ pomocą może przyjść urządzenie, które możemy znaleźć pod nazwą elektryczny pastuch dla psa lub elektryczny pastuch dla kota. Produkt ten pozwala kontrolować kota lub psa bez konieczności ciągłego nadzoru właściciela. Niewidzialne ogrodzenie dla psa lub kota składa się z nadajnika, odbiornika, którym jest obroża elektryczna dla psa oraz przewodu o przekroju 1 mm2. Niewidoczne ogrodzenie dla psa przy użyciu odpowiedniej długości kabla pozwala na ochronę zarówno bramy jak i płotu.  Jeżeli problem stanowią tylko ucieczki przez bramę można ochronić tylko ten element. Zasada działania urządzenia jest prosta. Pupil nosi odbiornik i zbliżając się do przewodu, który podłączony do centralki systemu tworzy pętle uruchamia obrożę. Obroża elektryczna dla psa przekazuje psu ostrzeżenie w postaci dźwięku lub wibracji, natomiast gdy je zignoruje wysyła impuls korekcyjny. Impuls korekcyjny można ustawić na odpowiednim do temperamentu psa poziomie. Elektryczny pastuch dla psa daje możliwość rozbudowy systemu do długości nawet do 1600 metrów przewodu.

Dogtra EF3500 elektryczny pastuch dla psaElektryczny pastuch dla kota lub psa można zakupić w wielu sklepach internetowych. Niestety na rynku dostępnych jest wiele tanich chińskich urządzeń, które nawet w połowie nie spełniają swojej funkcji. Lepiej zainwestować w markowe urządzenie np. Dogtra EF3500, które będzie działać bezproblemowo przez lata i nie będziemy się martwić czy poprzez awarię urządzenia czy jego słabe działanie pies nie będzie wydostawał się na zewnątrz. Niewidzialne ogrodzenie dla psa zakupione u markowego producenta posiada certyfikat organizacji ECMA, która bada czy urządzenia te są bezpieczne w użyciu dla psów. Możemy być pewni, że system posiadający takie oznaczenie jest całkowicie bezpieczny dla naszego pupila.

Zostaw komentarz