Praktyczne przejście dla psa i kota

Koty i psy są zwierzętami, które mają raczej dość swobodny styl życia. Mówi się o nich, że chodzą własnymi drogami. Warto, żeby taki kot bądź pies miał własne wejście do domu swojego właściciela. Rynek zasypuje nas ofertami drzwiczek dla czworonogów. Pełno jest tanich drzwiczek, aczkolwiek lepiej nie ryzykować i nie wycinać otworu w drzwiach wejściowych dla towaru potencjalnie bardziej awaryjnego (niższa cena = niższe koszty produkcji = słabsze materiały). Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie drzwiczek do pomieszczenia, gdzie znajduje się kuweta lub miska. Dzięki temu rozwiązaniu, drzwi nie będą musiały być ciągle otwarte, gdyż nasz pupil będzie przechodził drzwiczkami zaprojektowanymi specjalnie dla niego. Powracając do tematu drzwiczek montowanych w drzwiach wejściowych. Warto zainwestować w systemy z kluczem magnetycznym magnetycznym lub na podczerwień. Takie rozwiązanie proponuje firma Staywell.

Drzwiczki dla kota z 4 opcjami zamknięcia

Taki klucz sprawi, że do domu wstęp będą miały tylko i wyłącznie nasi podopieczni z kluczem na szyi. Do drzwiczek tego typu można dokupić klucze dla nieograniczonej ilości pupili. Jedyne ograniczenie dotyczące drzwiczek z kluczem magnetycznym jest takie, że nie można ich montować w drzwiach wykonanych z metalu. Drzwiczki te mogą być montowane jednak w ścianach, drzwiach z PCV oraz drewna jak i szybach. Drzwiczki przeznaczone są dla czworonogów o masie ciała do 7 kg. Drzwiczki z kluczem na podczerwień z kolei mogą być montowane zarówno w drzwiach metalowych, jak i tych, które wykonane są z materiałów wymienionych powyżej. Nie różnią się one zasadniczo wymiarami ani wytrzymałością. Jedną rzeczą, która różni te dwa modele drzwiczek jest rodzaj klucza otwierającego drzwiczki.

W związku z tym, iż drzwi na podczerwień potrzebują zasilania producent zamieścił 4 baterie AA (popularne „paluszki”) w przejściu, oraz dwie baterie LRx44 w zawieszce dla kota. Zamontowanie drzwiczek dla kotów jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Ułatwiają one życie zarówno właścicielom tych czworonogów, które odznaczają się indywidualizmem i nieograniczoną ilością własnych ścieżek. Zastosowanie niektórych rozwiązań ograniczy możliwość odwiedzin niechcianych gości. Wybranie dobrego jakościowo przejścia (np. szeroki magnes zamocowany przy klapce) zapewni szczelność, która potrzebna jest zwłaszcza zimą.

Zostaw komentarz