Posłania i legowiska w domu i poza nim

Kiedyś zdecydowana większość psów mieszkała tak naprawdę na dworze. I szczerze mówiąc za posłanie służył stary, złożony koc. Obecnie można nabyć legowiska dla psów pod rozmaitą postacią. Największy wybór posłań jest oczywiście sklepach internetowych. Można wybrać legowisko pasujące nawet do wystroju naszego mieszkania.

Najlepszym posłaniem dla psów są tak zwane “pontony”. Posiadają one grubszą otoczkę, na której psy bardzo chętnie układają sobie głowę. Choć jeżeli mamy naprawdę dużego psa najbardziej sprawdzi się prosty materacyk, gdyż takie wybrzuszenia mogą być dla niego niewygodne. Tak naprawdę im pies jest mniejszy tym wybór jest większy. Dla psa typu Chihuahua można kupić posłanie z daszkiem lub super miękkim materacykiem.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku kotów. W internecie znaleźć można specjalne hamaki na kaloryfer. Nie dość, że będzie ciepło naszemu kotu to jeszcze tak naprawdę niewiele miejsca takie legowisko zajmuje. Dla młodych psów nie polecamy koszy wiklinowych. Są twarde i mogą stać się niestety rewelacyjnym gryzakiem.

Dla psów, które przebywają poza domem niezbędna jest oczywiście odpowiednio wykonana buda dla psa. Należy zwrócić uwagę, czy została ona odpowiednio ocieplona i czy została ustawiona w taki sposób, aby jej podłoga nie miała na całej powierzchni kontaktu z podłożem co w przypadku dużej ilości wody wokół może prowadzić do jej zawilgocenia. Zazwyczaj budę dla psa ustawiamy na mini fundamencie np. kilka kostek brukowych utrzymujących budę ponad ziemią i zapewniających odpowiednią wentylację pod podłogą.

Umiejscawiając budę dla psa w ogrodzie warto również zwrócić uwagę by psa nie lokować w bezpośredniej bliskości ogrodzenia gdzie jego czujność będzie nieustannie atakowana każdym odgłosem. Warto zaplanować psu takie miejsce skąd może obserwować teren ale jednocześnie będzie ono dla niego pewnym azylem od otoczenia. Wokół ogrodzenia warto natomiast zainstalować elektroniczny kojec dla psa, który jest technologicznym rozwinięciem systemu znanego jako elektryczny pastuch dla psa. Tego rodzaju kojce dla psów są zupełnie niewidoczne, skutecznie ograniczają ucieczki psa poza wyznaczony teren i jednocześnie chronią przed nim wybrane miejsca w ogrodzie. Co ciekawe, nawet wysokiej klasy elektryczne pastuchy marki Innotek, które jeszcze niedawno kosztowały grubo ponad 1.000 zł dziś w promocjach można kupić nawet za niewiele więcej niż 600 zł – na przykład uznany i przez wielu ceniony model Innoteka HF-25WE. Oczywiście są to okazje, ale czasami warto zainwestować w pewny sprzęt i poświęcić czas na analizę produktów tak pod kątem ceny jak i oferowanych przez nie możliwości mając na uwadze oprócz własnej wygody przede wszystkim bezpieczeństwo swojego psa.

Zostaw komentarz