Podróż i wakacje z psem

Kiedy nadchodzi lato, zaczyna się sezon urlopowy, który to sprzyja rozmaitym podróżom i wycieczkom. Właściciele psów nie wyobrażają sobie oczywiście tego, aby ich pupil z nimi nie pojechał. Psa na podróż samochodem trzeba przygotować – przede wszystkim musi być do niej przyzwyczajony, ale i odpowiedni trening w tym miejscu nie zaszkodzi (można przy tej okazji skorzystać z treningowych obroży).

Przed samym wyjazdem natomiast trzeba przygotować także i samochód. W upalne, letnie dni w aucie ciężko jest wytrzymać, jeśli stało dłużej na słońcu. Poza tym nie wszystkie samochody posiadają klimatyzację. Kiedy jest gorąco, najlepiej w ogóle unikać podróżowania w ciągu dnia – źle znoszą to nie tylko ludzie, ale i psy. Nie zawsze jednak taka możliwość istnieje, zatem przed wpuszczeniem psa do samochodu trzeba auto porządnie przewietrzyć. Podczas jazdy natomiast koniecznie trzeba otworzyć okna, aby była stała wymiana powietrza. Nie należy przy tym jechać szybko, bo pies może na to nie najlepiej zareagować.

Podczas urlopu, zwierzę w ośrodku może przebywać pod pewnymi warunkami – trzeba przedłożyć zaświadczenia, że jest zdrowe, poza tym nie ma mowy o jakichkolwiek agresywnych oraz uciążliwych dla innych wczasowiczów zachowaniach, jak dla przykładu wycie i ujadanie. Zwierzę trzeba prowadzać na smyczy i w kagańcu. Poza tym pies musi być wyszkolony, co pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji. Przy takim szkoleniu wykorzystuje się rozmaite metody, w tym także specjalne obroże treningowe bez problemu dostępne na rynku.

Kiedy wybieramy się z psem do lasu i z założenia buszuje on pomiędzy drzewami oddalając się od nas na znaczną odległość dobrze jest również zabrać ze sobą lokalizator psa w terenie. Tego typu lokalizatory działają na zasadzie radiowej ale w najbardziej zaawansowanych systemach takich marek jak GeoDog i Loc8tor mogą również pracować jako GPS dla psa zapewniając nie tylko zaawansowaną lokalizację psa w terenie, ale również monitorując jego przemieszczanie się po danej trasie. Z uwagi na technologicznie zaawansowanie tego typu lokalizatorów dla psów często są one używane dla psów myśliwskich i użytkowych.

Zostaw komentarz