Pielęgnacja sierści psa

Pies w domu wiąże się tak naprawdę z zadbaniem o szczegóły takie jak: profilaktyka pasożytnicza, odpowiednia, zbilansowana dieta oraz o pielęgnacja sierści. Jeżeli chodzi o tą ostatnia kwestię nie jest ona bardzo skomplikowana. Obecnie można zakupić wiele produktów ułatwiających pielęgnację włosia psa bez konieczności wsadzania go do wanny. A to nie zawsze jest takie proste przy 60 kilowym czworonogu. Przykładowo – suchy szampon sprawdzi się rewelacyjnie. Wystarczy wetrzeć go w sierść a następnie wyczesać szczotką. Proste, prawda?

pielegnacja-siersci-psa

Ponadto można również zadbać o sierść psa „od wewnątrz”. W sklepach zoologicznych można nabyć masę przeróżnych preparatów w formie płynu jak i w formie tabletek czy przysmaków, które podaje się psu „doustnie”. Sprawdzonym i domowym sposobem jest również podanie raz na jakiś czas surowego, kurzego żółtka. Dba ono o właściwe natłuszczenie sierści jak i również wzmocnienie. Po kilku takich zabiegach zaobserwujesz, że sierść stała się bardziej błyszcząca.

Gdy planujesz zakup szczotki czy grzebienia, pamiętaj aby brać pod uwagę rodzaj sierści Twojego psa. Dla psów z szorstką, gładką sierścią (np. dla boksera) najlepsza będzie szczotka z gumowymi bolcami. Można ją nabyć również w formie gumowej rękawicy. Sztywne a zarazem niekłujące bolce sprawnie wyczeszą brud i kurz. Gdy posiadasz psa z długą, gęstą sierścią (np. border collie) zainwestuj w szczotkę gęstą z drucianymi igiełkami. Doskonale rozplątują one sierść, a co za tym idzie nie będą się tworzyły supły, które powodują osłabienie włosia.

Wszelkie specyfiki oraz akcesoria do odpowiedniej pielęgnacji psów można znaleźć w wielu sklepach, w tym także internetowych. W tych poza zwykłymi, konwencjonalnymi akcesoriami znaleźć możemy również nowoczesne systemy do tresury psów takie jak np.: obroża elektryczna, obroże treningowe oraz systemy niewidzialnych ogrodzeń.

Zostaw komentarz