Odpowiednie szkolenie psów – jak sobie radzić ?

Po czym poznać można odpowiedzialnego właściciela psa? Na te pytanie nie da się odpowiedzieć w jednoznaczny sposób, nie mniej jednak zawsze zwraca się uwagę na to, w jaki sposób cudzy pies zachowuje się w poszczególnych sytuacjach.

Niejednokrotnie przecież zdarza się nam pochwalić kogoś za to, że ma naprawdę grzecznego i posłusznego czworonoga – zazwyczaj w takich sytuacjach, kiedy sami mamy problem z okiełznaniem własnego psa. Faktem jednak jest, że na taką pochwałę trzeba sobie bardzo ciężko zapracować, nie przychodzi to tak łatwo, jak zdawać by się mogło. Pies – chociaż istota to mądra i inteligentna – nie wie sam z siebie, które jego zachowania i nawyki są dobre, a które zaś nie i nie należy od niego wymagać, aby to wiedział. Trzeba go tego po prostu nauczyć. Trening musi być systematyczny oraz konsekwentny, w przeciwnym wypadku wszystkie wysiłki pójdą na marne.

Aby uczynić go możliwie jak najbardziej efektywnym, warto sięgnąć po specjalne elektryczne obroże treningowe oraz antyszczekowe. Z dostępem do nich nie ma obecnie żadnego problemu, a oferta firm je produkujących jest na tyle szeroka, że nawet najbardziej wymagający właściciel psa znajdzie w niej coś, co spełni jego wymagania.

Tego typu obroże do tresury psów ma w swojej ofercie PetSafe, Innotek czy przez wielu uważana za najlepszą z firm Dogtra. Niektórzy producenci oferują systemy treningowe z dodatkowym certyfikatem bezpieczeństwa ECMA – warto zwrócić na to uwagę wybierając konkretny model. Pamiętajmy również, że żadna obroża elektroniczna nie zastąpi naszego zaangażowania czy czasu poświęcanego na zabawę i pracę z psem. A jeśli wykażemy odpowiednio dużo inicjatywy i ciepła pies na pewno chętniej będzie zmieniał swoje przyzwyczajenia i jeszcze sprawniej wykonywał to czego od niego oczekujemy !

Zostaw komentarz