Obroża elektroniczna wspomagająca tresurę psa

Psy często stwarzają wiele problemów wychowawczych swoim właścicielom. Uciekają na spacerach, obszczekują przechodniów, ciągną na smyczy bądź po prostu są nieposłuszne. Nauka takiego psa jest bardzo trudna i niestety często kończy się na oddaniu psa do schroniska bądź co gorsze, mniej odpowiedzialni ludzie najzwyczajniej w świecie wyrzucają psa z domu na ulicę. Jest to niestety bardzo częsty problem w dzisiejszych czasach, co chwila widzimy błąkające się psy bądź już ich zwłoki gdzieś na drodze. To nie jest rozwiązanie pozbyć się niesfornego psa. Szczególnie, że za niepoprawne zachowanie pupila odpowiedzialni są wyłącznie ich właściciele.

Elektroniczna obroża do tresury psów

Gdyby od małego pies był uczony, że np. NIE WOLNO wchodzić na kanapę, że musi wrócić DO NOGI na nasze zawołanie bądź po prostu SIADAĆ na naszą komendę takich problemów by nie było. W tresurze psa bardzo szczególną uwagę powinniśmy przykładać właśnie do komend – jest to niezwykle ważny czynnik w szkoleniu psa. Ważny jest również ton w jakim wypowiadamy daną komendę, zawsze starajmy się to robić tak samo – nie podnośmy głosu ponieważ pies może to źle odebrać. Możemy wspomóc sobie również obrożą elektroniczną. Co prawda nie jest to mały wydatek, ale będzie służył on przez wiele długich lat pomagając nam w szkoleniu psa. Taka obroża może stać się naszym przyjacielem tak jak i pies. Działanie obroży jest wręcz banalne.

Gdy pies robi coś niepoprawnego wstępnie stosujemy komendę np. NIE WOLNO. Jeśli pies nie reaguje to za pomocą pilota podaje ostrzegawczy sygnał dźwiękowy i ponawiamy komendę. Jeżeli pies w dalszym ciągu nas lekceważy podajemy mu impuls korekcyjny na najniższym poziome i zwiększamy go w miarę potrzeby. Obroże elektroniczne są niezwykle skuteczne i pozwalają nam kontrolować pupila na różne dystanse od 100 m nawet do 3000 m w zależności od wybranego modelu. Pamiętajmy jednak, aby wybierać obroże z certyfikatami, które zapewniają bezpieczeństwo naszemu pupilowi ale i nam. Nie bądźmy pazerni i nie kupujmy tanich, chińskich produktów, które zaraz się popsują albo co gorsza zrobią komuś krzywdę.

Zostaw komentarz