Nowoczesne urządzenia do tresury psów

Nowoczesne narzędzia wykorzystywane są w coraz większej ilości miejsc i zajęć, ale nie oznacza to, że powinniśmy się tym martwić. Oczywiście należy stosować je z umiarem. Producenci sprzętu elektronicznego nie zapominają o nikim i dlatego także właściciele psów i kotów mogą teraz cieszyć się najnowszymi wynalazkami w dziedzinie pracy nad swoimi pupilami. Wiele firm wprowadziło na rynek nowoczesne obroże elektroniczne, które pozwalają na niespotykaną dotąd skalę panować nad zachowaniami naszego pupila. Obroże te cechują się wytrzymałością oraz zwartą budową, dzięki czemu są bardzo odporne na ewentualne uszkodzenia oraz nie są uciążliwe dla noszącego je zwierzęcia. Właściciel przy zastosowaniu takiej obroży może nie tylko przyspieszyć szkolenie psa, ale także w pewnym zakresie ograniczyć jego wolność.

Tresura psa z innowacyjnymi obrożami elektronicznymiJeśli chodzi o możliwości szkoleniowe, jakie dają takie obroże, spokojnie można powiedzieć, że ograniczeniem będzie tutaj nasza wyobraźnia. Obroża daje nam narzędzie, ale to od nas zależy jak z niego skorzystamy. Sama zasada, na jakiej działają obroże elekroniczne jest bardzo prosta i takie samo jest ich stosowanie. Człowiek posiada pilota sprzężonego z obrożą za pomocą fal elektromagnetycznych. Pilot pozwala na wysyłanie do obroży poleceń o uwolnieniu impulsu korekcyjnego, który jest dość nieprzyjemny dla psa oraz na wydawanie z obroży ostrzegawczych sygnałów dźwiękowych. Mamy więc kilka możliwości karcenia psa, niekoniecznie poprzez impulsy korygujące. Z czasem pies zaczyna kojarzyć sygnał dźwiękowy z nieprzyjemnym impulsem, dzięki czemu będziemy mogli zrezygnować z jego używania. Obroże takie występują również jako atrapy, ponieważ po dłuższym czasie pies będzie o wiele ostrożniejszy w podejmowaniu decyzji dla nas nieprzychylnych i wystarczy sama obecność obroży na szyi.

Obroże elektroniczne pozwalają także na zbudowanie bariery, jaką jest niewidzialne ogrodzenie. Cała rzecz polega na tym, że za pomocą drutu umieszczonego w ziemi, wyznaczamy barierę, której psu nie wolno przekraczać. Może to być wejście do jakiegoś pomieszczenia, czy części ogrodu. Obroża posiada czujnik, który wykrywa bliskość tego drutu i uruchamia alarm dźwiękowy. Pies kojarząc ten dźwięk z nieprzyjemnymi impulsami powinien oddalić się od bariery. Zdarzają się zwierzęta uparte, ale z tym także nie będzie problemu, ponieważ chwilę po sygnale ostrzegawczym wyzwalany jest impuls korekcyjny, który powstrzyma psa przed dalszą wędrówką.

Zostaw komentarz