Damska bielizna – trendy mody

Historia bielizny damskiej

Biustonosz to zdecydowanie jeden z budzących największe zainteresowanie (głównie ze strony męskiej części ludności) elementów damskiej bielizny. Być może nie każdy wie, iż historia tej części kobiecej garderoby jest niesamowicie długa – swoimi korzeniami sięga ona bowiem jeszcze czasów starożytnej Grecji. Wynalezienie biustonosza w tamtym okresie miało nierozerwalny związek z uprawianiem sportu, przy czym w ramach ciekawostki warto nadmienić, że nie wszystkie kobiety mogły się tym zajmować i nie we wszystkich miastach greckich. Nie mniej jednak odczuwały przy uprawianiu sportu dyskomfort.
bielizna
Pierwsze biustonosze miały postać opasek. Coś, co przypominać zaczęło biustonosz w obecnym rozumieniu tego słowa pojawiło się w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat pięćdziesiątych dziewiętnastego stulecia. Jednakże prawdziwa rewolucja, jeżeli chodzi o biustonosze, miała miejsce sześćdziesiąt siedem lat temu, kiedy Howard Hughes zaprojektował dla Jane Russell biustonosz specjalnie na potrzeby wyreżyserowanego przez siebie filmu „The Outlaws”.

Mówiąc o bieliźnie osobistej, nie sposób nie wspomnieć o majtkach (przy czym w dawnych czasach tego określenia używano również w odniesieniu do noszonych przez mężczyzn spodni). Majtki w takiej mniej więcej postaci, w jakiej są znane obecnie pojawiły się dopiero w dziewiętnastym stuleciu. Nie mniej jednak różnic nie brakowało. Po pierwsze – nie zszywało się ich w kroku (teraz takie majtki to typowy gadżet erotyczny, a nie noszony na co dzień), po drugie – przypominały przedłużone koszulki.

Mowa tutaj o majtkach damskich. W przypadku męskich – przypominały raczej dziwne dość połączenie koszulki i kalesonów. Dokładniej w takiej formie, jak te współczesne, zadebiutowały w latach trzydziestych minionego stulecia. Obecnie majtki podzielić można na dziecięce, damskie oraz męskie. Spośród męskich wyszczególnia się slipy oraz bokserki przede wszystkim, choć są i stringi dla panów. Majtki noszone przez panie to już zdecydowanie większy asortyment – stringi, półstringi, szorty, figi, a także biodrówki.

Zostaw komentarz