Jak pozbyć się kota z łazienki lub psa z sypialni?

Każdy kto interesuje się rynkiem zoologicznym i ma w swoim posiadaniu psa lub kota słyszał już o niewidocznych ogrodzeniach, które osiągają rekordowe ilości sprzedaży. Nic dziwnego, bo mają niemalże stuprocentową skuteczność działania. Tu jednak podsuniemy pomysły jak rozwiązać typowe problemy z psem czy kotem w mieszkaniu. Czyli precz psom i kotom z kanapy, ulubionego fotela i sypialni!

Typowego niewidocznego ogrodzenia niestety nie da się zainstalować w domu. Działa ono bowiem na zasadzie radiowej, tak więc domowe urządzenia i ściany mogły by powodować zakłócenia. Jednak sprawa nie jest wcale beznadziejna. Producenci elektrycznych pastuchów pomyśleli również o czworonogach, które większość życia spędzają w domu, razem z nami. I czasem w związku z tym posiadamy podrapaną kanapę, mnóstwo sierści w łóżku lub obgryzione oparcia fotela. Brzmi znajomo?

pies-na-krzesle

W internecie znajdziesz takie urządzenia jak Virtual Barrier – strefy domowe dla psów i kotów, SSSCat – produkt specjalnie przygotowany dla kotów. Ten pierwszy może być stosowany zarówno przez psy jak i koty. Czworonoga wyposażamy w specjalną obróżkę a my natomiast umieszczamy specjalny nadajnik np: pod kanapą. Pies podchodząc do nadajnika na określoną odległość wyczuje nieprzyjemny dla siebie zapach. Zapach ten wydobywa się z obroży, niedużymi dawkami. Obroża jest bardzo lekka, tak więc nadaje się również dla małych psów. Strefa SSSCat jest przeznaczona – jak nazwa wskazuje – dla kotów. Ten system nie posiada w swoim zestawie urządzenia jakim jest obroża elektryczna zakładana na szyję psa. Urządzenie posiada czujnik ruchu. Kot podchodząc do tej strefy również wyczuje nieprzyjemny zapach wydobywający się z tego urządzenia. Zapach ulatnia się tylko w momencie wykrycia ruchu.

Urządzenia te pomogą skutecznie oduczyć naszych czworonożnych przyjaciół przebywania w miejscach, które są przeznaczone dla ludzi.

Podobne w działaniu systemy dla psów i kotów można stosować również poza domem. Są one doskonałą alternatywą dla elektrycznych pastuchów. W przeciwieństwie do nich są one jednak kompletnie niewidoczne w ogrodzie, dużo prostsze w montażu i o wiele bardziej skuteczniejsze w działaniu. Tego typu elektryczne pastuchy można znaleźć na przykład tutaj albo wpisując w wyszukiwarkę frazę niewidzialne ogrodzenie. Co ciekawe odpowiednie obroże kontrolujące psy mogą pracować z jednym ogrodzeniem w dowolnej ilości więc bez znaczenia jest czy mamy jednego, dwa czy większą ilość psów !

Zostaw komentarz