Jak działa obroża antyszczekowa

Szczekanie i ujadanie psa ? Odpowiednia tresura psa i właściwa obroża antyszczekowa dla psa może rozwiązać problem z psem.

obroza-antyszczekowa-dla-psa

Obroża antyszczekowa dla psa

Elektryczna obroża antyszczekowa uaktywnia się samoczynnie jeśli pies szczeka, wyje lub warczy. W trybie gotowości obroża antyszczekowa czeka na dźwięki wydawane przez psa. Po pierwszym szczeknięciu zazwyczaj obroża antyszczekowa emituje sygnał ostrzegawczy. Jeżeli pies dalej ujada, przeciągle szczeka lub wyje, elektryczna obroża antyszczekowa dla psa dołączy do sygnału ostrzegawczego impuls elektrostatyczny

Jeśli pies przerywa szczekanie po dłuższym milczeniu psa obroża antyszczekowa przełącza się w tryb gotowości, tj. kolejnemu zaszczekaniu będzie towarzyszyć tylko ostrzeżenie w obroży.

Tryb pracy,w którym działa elektryczna obroża antyszczekowa  tj. czułość obroży i sposób korekty można ustawić w prosty sposób manualnie lub jest to dodatkowa automatyczna funkcja urządzenia które dopasowuje sposób pracy obrozy do temperamentu danego psa. Zazwyczaj pod pojęciem korekty rozumie się sygnał dźwiękowy albo impuls elektryczny lub też ich połączenie.

Zazwyczaj elektryczna obroża antyszczekowa jest prosta w obsłudze, kompaktowa i odporna na działanie wody, czyli nadaje się do stosowania w każdej sytuacji kiedy właściwa tresura psa jest niezbędna np. by pozbyć się kłopotu ze skargami sąsiadów.

Polecane obroże antyszczekowe dla psów takich producentów jak Dogta, SportDOG lub PetSafe. Wszystkie obroże antyszczkowe dla psów produkowane przez te firmy posiadającertyfikat ECMA i są bezpieczne dla psów.

Zostaw komentarz