Gdy w domu pojawia się szczekający i ujadający pies

Nowy pies w domu to nieraz nowe kłopoty. Najczęściej do tych kłopotów przyczyniają się odgłosy wydawane przez naszego psa – ujadanie, szczekanie i nocne wycie “do księżyca”.

Problemy z psami pojawiają się zarówno, gdy do domu zawita mały szczeniak, jak również pies dorosły wzięty na przykład ze schroniska. Są to najczęściej kłopoty wychowawcze. Młody pies gryzie i niszczy przedmioty. Wyprowadzany na spacer ciągnie na smyczy. Spuszczony ze smyczy ucieka podczas spaceru. Źle „ułożony” pies może okazywać agresję wobec innych psów i ludzi. Częstym problemem jest brudzenie w domu. Dorosły pies przygarnięty do domu może mieć problemy adaptacyjne. Często objawiają się one silnym pobudzeniem, agresją, szczekaniem w sytuacjach nie mających charakteru zagrożenia (na przykład: dzwonek do drzwi, dzwonek telefonu, pojawienie się kogoś znanego).

Masz dość swojego szczekające i ujadającego psa?

Przyczyną wyżej wymienionych problemów jest nieznajomość reguł rządzących psią psychiką, a co za tym idzie wysyłanie psu niewłaściwych, sprzecznych komunikatów. Najbardziej uciążliwe dla domowników i sąsiadów jest uporczywe szczekanie lub wycie. W tresurze psa będzie pomocna obroża antyszczekowa. Taka elektryczna obroża wysyła odpowiednie do zachowania psa impulsy. Jest wyposażona w sensor wibracji krtani. Dzięki temu urządzeniu reaguje na dźwięki wydawane przez zwierzę. Automatycznie dobiera tryb pracy i dopasowuje siłę impulsu do temperamentu psa.

Elektroniczna obroża sprayowa działa na zasadzie nieprzyjemnego zapachu, który uwalnia się w momencie, gdy czujnik wibracji krtani odbierze dźwięk wydawany przez psa. Ma zastosowanie wewnątrz pomieszczeń. Wydzielany zapach (cytrynowy lub neutralny) jest nie wyczuwalny dla ludzi.

Ultradźwiękowa obroża antyszczekowa wyzwala nieprzyjemny dla psa dźwięk emitowany w momencie wykrycia szczekania. Dźwięk jest niesłyszalny dla ludzi, ale słyszalny dla psów znajdujących się w pobliżu. Obroża ultradźwiękowa identyfikuje szczekanie psa za pomocą wbudowanego mikrofonu. Jest przeznaczona dla psów mniejszej rasy, lub bardziej strachliwych. Przy pomocy wyżej wymienionych obroży antyszczekowych możemy bez trudu skorygować trudności wychowawcze związane z naszym pupilem. W tym celu warto odwiedzić strony internetowe, gdzie możemy obejrzeć bogatą ofertą obroży antyszczekowych, zapoznać się z ich działaniem i dokonać udanego zakupu.

Zostaw komentarz