Elektryczny pastuch a bezpieczeństwo zwierząt i ochrona ogrodu

Zapewne nie raz natknąłeś się w internecie na ofertę niewidocznych ogrodzeń zwanych inaczej elektryczny pastuch. Ale czy naprawdę działają? I czy są bezpieczne?

Elektryczny pastuch to typ niewidzialnego ogrodzenia dla psa lub kota, które uniemożliwia ucieczki zwierzęcia poza wyznaczony teren, oraz chroni ogród. Nasz ukochany pupil wypuszczony na otwarty teren nie zawsze zna granice. Przepełnia go energia. Narażony na niebezpieczeństwo, ale powodowany ciekawością świata próbuje podkopywać ogrodzenie, wygryzać dziurę w parkanie, a nawet go przeskakiwać. W ogrodzie powoduje szkody. Niszczy rabaty kwiatowe, kopie, podgryza i obsikuje drzewa i krzewy, zanieczyszcza piaskownicę lub basen.

Niewidoczne ogrodzenie oznacza bezpieczny kot i pies w ogrodzie

Możemy tego uniknąć stosując zestaw – niewidoczne ogrodzenie. Są to elektryczne pastuchy dla psów i kotów. Umożliwiają utrzymanie jednego lub kilku zwierząt w całkowitej swobodzie, ale na obszarze, jaki do tego wyznaczymy. Robimy to przy pomocy kabla, który układamy lub zakopujemy w ogrodzie. Będzie on stanowił niewidzialną barierę. Skuteczniej ochroni teren niż stawianie dodatkowych ogrodzeń lub podmurowywanie (dodatkowo kilka płotów wygląda nieestetycznie). Gdy pies lub kot zbliża się do przewodu na ustawioną odległość, w obroży elektrycznej uruchomi się sygnał dźwiękowy, który ma za zadanie skorygowanie zachowania czworonoga. Gdy zbliży się jeszcze bliżej w obroży uruchomi się impulsem korekcyjny. Elektryczny pastuch znajdzie zastosowanie na wszystkich typach terenów: otwartej przestrzeni, terenach zalesionych, ogrodzonych lub nie. Kabel zastosowany w elektrycznym pastuchu może mieć długość od 100 do nawet 1700 metrów, co pozwala na ogrodzenie terenu o wielkości kilku hektarów.

Niewidoczne ogrodzenie bezprzewodowe jest przydatnym urządzeniem, gdy wyjeżdżamy z naszym pupilem na biwak lub camping. Pozwala utrzymać psa lub kota w konkretnej odległości od nas, ale nie ograniczać mu swobody. Po uruchomieniu nadajnika, system wyznacza dozwoloną strefę od miejsca jego działania. Gdy zwierzak zechce opuścić tę strefę, obroża emituje ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Jeśli pies lub kot nie powraca, uruchomi impuls elektrostatyczny, który zmusi zwierzę do zawrócenia. Tego typu elektryczny pastuch dla psów nie tylko nie szpeci wyglądem otoczenia ale również jest dużo skuteczniejszym sposobem ograniczenia nadmiernej swobody psów.

Często nasz czworonożny przyjaciel sprawia problemy w domu polegające na podgryzaniu, drapaniu mebli, wchodzeniu na łóżko lub kanapę. Możemy go powstrzymać stosując system – niewidzialna strefa domowa. Umożliwia wydzielenie w mieszkaniu obszarów zakazanych. Nadajnik umieszczamy w dowolnym miejscu, a psu lub kotu zakładamy obrożę sprayową. W momencie zbliżenia się do strefy chronionej obroża emituje ostrzegawczy sygnał dźwiękowy, a gdy ten nie skutkuje obroża uwalnia dawkę nieprzyjemnego zapachu (neutralnego dla ludzi). Zmusi zwierzę do opuszczenia danego obszaru. Radzę odwiedzić strony internetowe z wyżej wymienionymi urządzeniami i cieszyć się z towarzystwa ukochanego pupila.

Zostaw komentarz