Bezprzewodowy pastuch na wakacje

Niewidoczne ogrodzenia zazwyczaj kojarzą się z zestawami zaopatrzonymi w kable, za sprawą których wyznacza się zakazane dla psa tudzież kota strefy w domu czy w ogrodzie. Tymczasem elektryczne pastuchy równie dobrze mogą być bezprzewodowe. Takowe posiada w swojej ofercie między innymi renomowana marka Pet Safe. Tego rodzaju zestaw jest idealny dla tych wszystkich osób, którym zależy na tym, aby ich pies trzymał się od domu w pewnej odległości.

pastuch bezprzewodowy

Poza tym bezprzewodowy pastuch bardzo dobrze sprawdza się w sytuacji, kiedy wyjeżdża się z psem, na przykład gdzieś na wakacje. Podstawowymi elementami takiego zestawu są zakładana psu elektryczna obroża oraz nadajnik (w zestawach zawsze znajdują się dołączone do nadajników zasilacze). Ponadto cały komplet zaopatrzony jest też w komplety elektrod – zarówno krótkich, jak i długich, w zależności od tego, jak długą sierść zwierzę posiada. Jak zwykle w tego rodzaju kompletach, tak i tutaj dołączone są flagi, dzięki którym szkolenie zwierzęcia jest znacznie łatwiejsze.

Niewidoczne ogrodzenie bezprzewodowe można ustawić tak, by na określoną na nadajniku odległość pies się nie oddalał. Maksymalnie od nadajnika pies może się oddalić na 27 metrów. Czyli po prostu powstanie nam kojec o średnicy 54 metrów. Idealne sprawa na wyjazd np: na pole namiotowe.

Szukając podobnych systemów instalowanych na stałe znajdziemy już oczywiście znacznie większą ofertę taki marek jak PetSafe, Innotek, Dogtra czy PACDOG. Zanim jednak zaczniemy montować nasze niewidzialne ogrodzenie warto przeczytać o zasadach instalacji i sposobach ułożenia kabla tak aby jak najlepiej zaplanować jego działanie w danym ogrodzie.

Zostaw komentarz