Bezpieczeństwo psów – certyfikaty CE i ECMA

Elektryczne obroże treningowe to produkty pojawiające się w ofercie rozmaitych sklepów pod rozmaitymi nazwami – najczęściej jednak w tym kontekście padają takie określenia jak obroża treningowa oraz teletakt. Tego rodzaju systemy są bardzo proste i składają się z dwóch podstawowych elementów – a mianowicie pilota oraz z obroży wyposażonej w nadajnik. Taka para wchodzi również w skład zestawu jakim jest niewidoczne ogrodzenie – czyli elektryczny pastuch zupełnie nowej generacji. Na rynku dostępne są także takie obroże elektryczne, które spełniają jednocześnie dwie funkcje.

Można je zatem wykorzystywać do tresowania czworonoga, ale również przy okazji ograniczać u niego nawyki związane z nadmiernym szczekaniem, wyciem czy warczeniem. W każdym bądź razie – bez względu na to jaka obroża jest dla psa kupowana – trzeba zwracać uwagę na kilka rzeczy. Stosowne certyfikaty – takie jak na przykład CE – to absolutna podstawa. Kupienie taniej, chińskiej podróbki to żadna sztuka – nawet w Internecie pełno jest takich ofert, ale liczyć się trzeba z tym, że brak certyfikatów i atestów oznacza to, że taki produkt nie był w jakikolwiek sposób sprawdzany, więc poprzez korzystanie z niego można zwierzęciu zrobić autentyczną krzywdę. Tak więc okazji nie wiadomo skąd należy starannie unikać, ponieważ nic dobrego z tego z całą pewnością nie wyniknie. Kolejnym certyfikatem, na obecność którego trzeba być wyczulonym jest certyfikat ECMA.

Posiadają go obroże, systemy i elektryczne pastuchy dla psów renomowanych, znanych na tym rynku producentów. Jest to równoznaczne z tym, że dany produkt spełnia wszelakie wymagane normy bezpieczeństwa. Ponadto firmy przystępujące do organizacji ECMA wystawiającej właśnie powyżej wymienione certyfikaty podejmują zobowiązania, że będą dbali o to, aby ich wyroby charakteryzowały się najwyższą z możliwych jakością. Jest to bardzo duże zobowiązanie, ale praktyka pokazuje, że firmy będące członkami tejże organizacji rzeczywiście o jakość i bezpieczeństwo produkowanych przez siebie obroży troszczą się w wyjątkowy sposób, o czym trzeba zawsze pamiętać.

Zostaw komentarz